loading

Aktualnosti

Kampanja „Biljka za MD“ ponovno ujedinila zajednicu

Kampanja „Biljka za MD“ ponovno ujedinila zajednicu

26. lipnja 2026.

Kampanja „Biljka za MD“ 2026. provedena je povodom obilježavanja 21. svibnja – Nacionalnog dana osoba s neuromuskularnim bolestima, s ciljem podizanja svijesti o izazovima s kojima se svakodnevno suočavaju osobe s mišićnom distrofijom i srodnim neuromuskularnim bolestima te prikupljanja sredstava za pružanje konkretne podrške osobama kojima je ona najpotrebnija.

I ove godine kampanja je provedena u suradnji s dugogodišnjim partnerima – Dječjim vrtićem Lojtrica iz Velike Mlake i Dječjim vrtićem Žirek iz Velike Gorice. Djeca, roditelji i djelatnici vrtića ponovno su se uključili u kampanju kroz izlaganje doniranih biljaka i sadnica te dobrovoljnim donacijama podržali njezin humanitarni cilj.

Veliku vrijednost kampanji dali su donatori biljaka i sadnica – OPG Anto Jurić, OPG Čičko, OPG Križić, OPG Mesarić, OPG Benjamin, Vrtlarija Pecina, Vrtni centar Gorica, Vrtni centar Cvjetko i Rasadnik Zlatni Delišes – koji svojim nesebičnim doprinosom već godinama omogućuju uspješnu provedbu ove akcije i njezin daljnji razvoj.

Zahvaljujući zajedničkom angažmanu svih uključenih, tijekom ovogodišnje kampanje prikupljeno je ukupno 6.041,93 €.

Iskreno zahvaljujemo ravnateljima, stručnim suradnicima, odgojiteljima i svim djelatnicima Dječjih vrtića Lojtrica i Žirek na predanosti, organizaciji i kontinuiranoj podršci provedbi kampanje. Posebnu zahvalnost upućujemo roditeljima i djeci koji su svojim sudjelovanjem još jednom pokazali kako zajedništvo, solidarnost i odgovornost prema drugima mogu doprinijeti stvaranju uključivijeg društva.

Zahvaljujemo i svim donatorima biljaka i sadnica koji iz godine u godinu prepoznaju vrijednost ove kampanje te svojim doprinosom omogućuju njezin rast i razvoj.

Ovogodišnja kampanja još je jednom potvrdila da zajedničkim djelovanjem možemo istodobno podizati svijest o neuromuskularnim bolestima i pružati konkretnu podršku osobama koje s njima žive. Svaka donirana biljka i svaki doprinos dio su zajedničkog nastojanja da gradimo društvo koje prepoznaje potrebe osoba s invaliditetom te potiče solidarnost, uključivost i jednake mogućnosti za sve.

Hvala svima koji su svojim sudjelovanjem pridonijeli uspjehu kampanje „Biljka za MD“ i pokazali da i male geste mogu imati velik utjecaj kada su usmjerene prema zajedničkom cilju.

Partneri

  • SOIH
  • Nacionalna zaklada za razvoj civilnog društva
  • Ministarstvo rada, mirovinskoga sustava, obitelji i socijalne politike
  • Biogen - Together in SMA
  • Strukturni fondovi
  • Razvoj ljudskih potencijala
  • Grad Zagreb
  • EAMDA
  • HZZ
  • ZOSI
  • Europska unija - Zajedno do fondova EU
  • Vlada RH - Ured za udruge
  • POSI
  • Treat NMD
  • Zaklada
  • Turistička zajednica grada Zagreba
  • Centar za rehabiltaciju Zagreb
  • Dječji vrtić Lojtrica
  • Dječji vrtić Iskrica
  • Agencija za mobilnost i programe EU
  • ESF+ Učinkoviti ljudski potencijali
  • PBZ
  • Ministarstvo znanosti i obrazovanja
  • Ministarstvo zdravstva
  • HZJZ
  • ALS MND
  • World DMD organization
  • Zagrebački holding
  • Roche Hrvatska
  • Quahva

Kako bi vam omogućili bolje korisničko iskustvo, ova stranica pohranjuje vaše kolačiće (cookies). Više informacija