

Ministar zdravstva Milan Kujundžić, je u četvrtak, 12. travnja 2018., najavio kako bi Spinraza „sljedeći tjedan trebala biti stavljena na Popis posebno skupih lijekova HZZO-a“.
Istovremeno, ministar je najavio i da će se od utorka, 17. travnja, na KBC Zagreb započeti primjena medicinske supstance farmaceutske tvrtke Hoffman-La Roche kroz treću fazu kliničkog ispitivanja.
Mediji o najavama ministra Kujundžića:
http://www.index.hr/vijesti/clanak/kujundzic-spinraza-je-od-iduceg-tjedna-na-listi-hzzoa/1038432.aspx
https://vijesti.rtl.hr/video/vijesti/269067/dobre-vijesti-za-tesko-bolesnu-djecu-spinraza-na-listi-hzzo-a-23-pacijenta-dobivaju-novi-lijek/
http://www.index.hr/vijesti/clanak/kujundzic-u-studiju-o-lijecenju-spinrazom-moci-cemo-ukljuciti-23-pacijenta-iz-hrvatske/1038277.aspx
https://www.24sata.hr/news/spinraza-ide-na-listu-hzzo-a-u-utorak-krece-klinicka-studija-568812